Deklaracja dostępności serwisu BIP Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Łaźniach

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Łaźniach zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej BIP Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Łaźniach zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego BIP Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Łaźniach.

Data publikacji strony internetowej: 2022-03-23

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2022-03-23

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Informacja o treściach niedostępnych:

Linki - także te prowadzące do serwisów zewnętrznych – w zdecydowanej większości otwierają się w tym samym oknie. Pozostałe są poprawiane w miarę możliwości. Pliki PDF, DOC itp. - redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR. Jedno z takich darmowych narzędzi znajduje się na stronie OnlineOCR W przypadku braku możliwości skorzystania z powyższego rozwiązania prosimy o telefon do jednostki w celu umówienia się na przeczytanie niedostępnego dokumentu.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia 2019-11-14. Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia 2022-03-23.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Pobierz Raport z wynikami przeglądu dostępności.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Marian Sacharewicz, adres poczty elektronicznej laznieosw@wp.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 85 7183 144. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Skargi i odwołania

Nazwa organu odwoławczego: Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Łaźniach

Adres organu odwoławczego: Łaźnie 23, 16-030 Supraśl

Adres e-mail organu odwoławczego: laznieosw@wp.pl

Telefon organu odwoławczego: 85 7183 144

Dostępność architektoniczna

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Łaźniach mieści się w budynku trójkondygnacyjnym. Pomieszczenia do pracy z uczestnikami zlokalizowane są na wszystkich kondygnacjach. Znajdują się tu dwie windy.

Teren jest ogrodzony i zagospodarowany.

Do budynku prowadzą trzy wejścia z klatką schodową, z rampą przystosowaną dla wózków inwalidzkich.

Sekretariat znajduję się na wprost od wejścia głównego.

Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na każdej kondygnacji w budynku.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

PŚDS nie posiada pętli indukcyjnych, nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego.


W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących

Wszystkie pomieszczenia dostępne są dla osób na wózkach inwalidzkich.

Udogodnienia

Funkcjonują opcje ułatwiające korzystanie ze strony internetowej w postaci możliwości przełączenia pomiędzy widokiem o wysokim i normalnym kontraście oraz zmiana wielkości czcionki.